kolory domuPodobnie jak barwa ścian, także kolorystyka narzuta na łóżko, narzut na meble, zasłon i dywanów może wpłynąć na wygląd pomieszczenia, również odpowiednie żaluzje plisowane poznań w oknach. Zasada jest jedna – nie tworzymy „barwnej pstrokacizny”, ale staramy się utrzymać w pokojach harmonię kształtów i kolorów, toteż rolety dobieramy do reszty wyposażenia pomieszczenia.

Lepiej sprawdzają się tkaniny jednobarwne i gładkie dywany niż modne kilka lat temu wzorzyste materiały, na których próżno by doszukiwać się braku choć jednej barwy. Jeśli decydujemy się na umieszczenie narzut na łóżkach, zdecydujmy się na takie same – nic nie wygląda gorzej, niż jakby przypadkowy dobór tkanin na kapy. Powinny harmonizować z barwą ścian – należy je właśnie tak dobierać, żeby zagrały kolorystycznie i ze ścianami, i z meblami, aby były tego samego koloru co rolety, łatwiej bowiem wymienić narzutę, niż całą resztę wyposażenia pokoju.

Najlepsze są narzuty gładkie, zasłony wykonane z tkanin nie chwytających kurzu, a zamiast grubych i puszystych dywanów lepiej stosować wykładziny – są łatwiejsze do prania, lekkie i nie wciągają tyle zanieczyszczeń. Każdą z tkanin umieszczonych w pokoju należy jak najczęściej odkurzać, trzepać, a także prać. To jedne z najlepszych zbiorników kurzu, oprócz którego mogą się tam znajdować również roztocza, bardzo często wywołujące uczulenia.
http://www.bamartech.pl/kingspan_biosafe_44.html

http://www.sztandar.info www.52um.pl